Polyworks

PolyWorks|InspectorTM, taşınabilir metroloji cihazları ve CNC CMM’leri kullanarak takım veya parça boyutlarını kontrol etmek, üretim ve montaj sorunlarını teşhis etmek ve önlemek, gerçek zamanlı ölçümlerle montaj yapımını yönlendirmek ve monte edilen ürünlerin kalitesini denetlemek için evrensel bir 3D boyutsal analiz ve kalite kontrol yazılımı çözümüdür.

Evrensel Yazılım Platformu

Ustalaşmanız gereken tek bir yazılımla, ölçüm uzmanı yetkinliğini artırarak, metroloji silolarını ortadan kaldırarak, çalışan hareketliliğini artırarak ve genel ekip çalışması verimliliğini geliştirerek operasyonel maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltın.

Evrensel sayısallaştırma merkezi sayesinde tüm 3D ölçüm cihazlarıyla arayüz

 • Tüm taşınabilir problama cihazlarını doğrudan donanım eklentileri aracılığıyla çalıştırın
 • Doğrudan donanım eklentileri veya ölçüm dosyası içe aktarma yoluyla tüm nokta bulutu tarama cihazlarıyla arayüz
 • Doğrudan sürücüler veya I++ aracılığıyla büyük CNC CMM markalarına bağlanın
 • Görsel kontrollerin yanı sıra dijital göstergelerle yapılan ölçümleri entegre edin

Evrensel bir veri merkezi aracılığıyla ilgili tüm verileri tek bir çatı altında toplamak

 • Üçüncü taraf yazılım ölçüm sonuçlarından otomatik olarak denetim projeleri oluşturun ve bunları kurum çapında dijital olarak PolyWorks|DataLoop™
 • Ürün tanımlama süreçleriyle dijital birlikte çalışabilirliği sağlamak için tüm GD&T kontrol türlerini yerel CAD ve QIF MBD dosyalarından içe aktarın
 • Taranan veya problanan bir nesnenin boyutsal kontrolünü daha hassas bir cihazla ölçmek ve ölçülen değeri raporlama amacıyla nesneye enjekte etmek

Evrensel bir 3D metroloji iş akışı kullanarak CAD verileri ile veya CAD verileri olmadan tüm denetim görevlerini gerçekleştirin

 • Hem taşınabilir hem de CNC CMM metrolojisi için aynı planlama sürecini takip edin
 • Otomatik oluşturulan veya kullanıcı tanımlı ölçüm dizilerini yürütmek için Play Inspection teknolojisini kullanın
 • Ölçüm-kontrol merkezli bir raporlama iş akışı uygulamak için 3D Kontrol Gözden Geçirici ve dinamik güncellenebilir denetim raporlarından yararlanın

Herhangi bir 3B ölçüm cihazında oynatılabilen evrensel denetim projeleri dağıtın

 • Parça ölçüm şablonları ile tüm ölçüm cihazlarınız için ölçüm iş akışını önceden yapılandırın
 • Tek bir denetim projesinde birden fazla ölçüm şablonunu önceden tanımlayın
 • Dönüştürme araçları ile ölçüm nesnelerini ve dizilerini farklı ölçüm prensiplerine otomatik olarak uyarlayın

Eksiksiz Boyutsal Analiz ve Kalite Kontrol Araç Kutusu

PolyWorks|Inspector’ın kalbinde parametrik veri işleme, PTB tarafından onaylanmış matematiksel algoritmalar ve kapsamlı görsel ve işitsel geri bildirim özelliklerine sahip güçlü bir denetim motoru yatmaktadır. Kullanıcıların ölçülen 3D verilerinden anlamlı bilgiler çıkarmasına, birden fazla parça ölçüldüğünde denetim sürecini otomatikleştirmesine ve kurum çapında dijital işbirliğini kolaylaştırmak için ölçüm sonuçlarının sunumunu yapılandırmasına olanak tanır.

Hizalamayı her zaman doğru yapın

Yüzey ve kesit en iyi uyumu

Döndürme, öteleme veya bir tolerans bölgesi içinde kısıtlama seçeneği ile ölçülen yüzeyleri ve kesitleri nominal tanımlarına en iyi şekilde uydurun.

Ölçüm nesnesi en uygun

Hizalamanızı özelliklerden, referans hedeflerinden, yüzey noktalarından veya kenar noktalarından oluşturun ve sonuçları optimize etmek için ağırlıkları ve eksenel kısıtlamaları kullanın.

Hizalamanızı özelliklerden, referans hedeflerinden, yüzey noktalarından veya kenar noktalarından oluşturun ve sonuçları optimize etmek için ağırlıkları ve eksenel kısıtlamaları kullanın.

Sıcaklık değişikliklerini telafi ederken 3D ölçüm cihazınızı hizalayın ve global doğruluğu en üst düzeye çıkarmak için demet ayarını kullanın.

Evrensel veri işleme

Nokta bulutlarından, poligonal modellerden veya problanan noktalardan ölçülen boyutları ve bir CAD modelinden veya ölçülen bir parçadan nominal boyutları çıkarın.

Renk haritaları kullanarak sapma analizi

Yüzey, sınır, kesit veya kalınlık ölçümlerinden nominal sapmaları elde edin ve bunları renkli bir harita ekranı aracılığıyla analiz edin.

Özellik tabanlı boyutlandırma

Bir özelliğin çapını, konumunu veya yönünü ya da iki özellik arasındaki mesafeleri ve açıları 2D veya 3D olarak ölçün ve boyutların ekranını sezgisel olarak yapılandırın.

Akıllı GD&T

Gelişmiş DRF, malzeme durumu, referans noktası değiştirici ve tolerans bölgesi özelliklerine sahip, en son ASME ve ISO standartlarını temel alan akıllı bir GD&T motorundan yararlanın.

Profil ve Flush & Gap ölçümü

Dolgular, tasarım özellik çizgileri ve sac metal parça montajları üzerinde yarıçap, açı, bükülme, keskinlik, aynı hizada olma ve boşluk gibi gelişmiş boyutları değerlendirin.

Kanat profili ölçümü

Kenar yarıçapı, kalınlık, uzunluk, genişlik, açı ve alan gibi boyutları kontrol etmek ve analiz etmek için fan, kompresör ve türbin kanatlarındaki gelişmiş özellikleri çıkarın.

Çok parçalı veri yönetimi

Farklı 3B ölçüm cihazları kullanarak birden fazla parçayı ölçün ve disk alanı kullanımını en aza indiren optimum bir format kullanarak bunları tek bir proje klasöründe veya çevrimiçi bir veri yönetimi çözümünde depolayın.

Oyun Denetleme aracı

İşlemleri sıralayarak ve tetikleyerek ölçüm iş akışlarını otomatikleştirmek için güçlü Play Inspection ve Sequence Editor araçlarını kullanın.

Makro komut dosyası oluşturma

Özel teknikler uygulamak, özel geri bildirim sağlamak veya diğer sistemlerle bağlantı kurmak için ölçüm iş akışlarınıza makro komut dosyaları ekleyin.

Kontrol görünümleri

Yüzlerce boyutsal ve GD&T kontrolü içeren projeleri, belirli hizalamalara ve koordinat sistemlerine bağlı bireysel kontrollerle küçük ve mantıklı kontrol grupları halinde düzenleyin.

FAI

İlk Madde Denetim Raporları

İlk üretim çalışmasından bir parçayı ölçerek ve sonuçları otomatik olarak Excel'e aktararak AS9102 ve PPAP uyumlu İlk Ürün Denetim Raporunu hızlı bir şekilde yayınlayın PolyWorks|ReportLoop™.

İstatistiksel Süreç Kontrolü (SPC)

Nesne boyutları ve yüzey sapmaları için otomatik olarak hesaplanan çok parçalı istatistiklerle üretim süreçlerinizin tekrarlanabilirliğini ve öngörülebilirliğini değerlendirin.

Ölçüm Sistemi Analizi

PolyWorks|ReportLoop™ kullanarak tekrarlanabilirlik ve Gauge R&R çalışmalarını tasarlayın ve gerçekleştirin ve sonuçları zarif, zengin içerikli Excel şablonlarında yayınlayın.

Pazar lideri Taşınabilir Metroloji Platformu

Doğrudan donanım arayüzlerinin gücü ve kararlılığı ile tanınan PolyWorks|Inspector, dünyanın en büyük üretim OEM’lerinin taşınabilir metroloji cihazları için verimli, hassas ve tekrarlanabilir ölçüm süreçleri uygulamak için güvendiği kapsamlı bir dizi kılavuz teknolojisi sunar.

Tarama kollarınızın verimliliğini en üst düzeye çıkarın

Dünya çapında on binlerce taşınabilir kol operatörü her gün tarama ve problama iş akışlarımızın güvenilirliğinden ve verimliliğinden yararlanıyor.

Yıkıcı lazer takip cihazı yeniliklerimizden yararlanın

Büyük parçalarınızın ve takımlarınızın analizini ve boyutsal kontrolünü büyük ölçüde hızlandıran yenilikçi lazer izleyici tabanlı tarama teknolojileri sunuyoruz.

Küresel sayısallaştırma kullanarak büyük yapıları hızla tarayın

Küresel ızgara sayısallaştırıcı kullanarak tarayarak ve montaj sürecini önceden simüle ederek büyük havacılık yapılarını monte ederken yeniden işleme süresini en aza indirin.

Ölçüm yöntemlerini süreçlerinize göre uyarlayın

Ölçüm nesnelerinizin içine makro komut dosyaları oluşturup yerleştirerek ek ölçüm cihazlarını veya kurum içi özel ölçüm tekniklerini entegre edin.

Yüksek kaliteli yüzey taramaları oluşturun

Kalite ölçümlerini gerçek zamanlı olarak hesaplayan ve görüntüleyen benzersiz gerçek zamanlı kaliteli meshleme teknolojimiz sayesinde her koşulda mükemmel tarama sonuçları üretin.

Güvenilir özellik çıkarımı için yeterli taranmış veri sağlayın

Operatörün nerede ek tarama yapması gerektiğini gösteren kılavuz grafiklerle taranan yüzey, eğri ve çevre kapsamı hakkında gerçek zamanlı geri bildirim alın.

Tekrarlanabilir problama iş akışları uygulayın

Operatör verimliliğini artıran ve atölyede ölçüm tekrarlanabilirliğini sağlayan kılavuzlu probla denetim projelerini uygulamak için bilgisayar ekranınızda veya karma gerçeklikli bir ekranda görüntüleri, metinleri, 3B grafikleri ve toleransları kullanın.

Gerçek zamanlı ölçümlerle montaj yapımına rehberlik edin

Birden fazla lazer takip cihazından gerçek zamanlı ölçülen reflektör konumlarını eşzamanlı olarak görüntüleyen dijital okumaları kullanarak montaj sırasında parça konumunu doğru bir şekilde izleyin.

Yüksek Verimlilikte CNC CMM Çözümü

PolyWorks|InspectorTM, taşınabilir metroloji cihazları ve CNC CMM’leri kullanarak takım veya parça boyutlarını kontrol etmek, üretim ve montaj sorunlarını teşhis etmek ve önlemek, gerçek zamanlı ölçümlerle montaj yapımını yönlendirmek ve monte edilen ürünlerin kalitesini denetlemek için evrensel bir 3D boyutsal analiz ve kalite kontrol yazılımı çözümüdür.

Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye