Eines Vision Systems

Otomatik Araç Hasar Tespiti

Eines Surface Damage Inspector, araç gövdesindeki ezik ve çizikler gibi çeşitli kusurları tespit edebilir.
Yapay Zeka sayesinde müşterinin özelliklerini öğrenebilir ve talep edilebilecek hataları tespit ederek garanti şikayetlerini ortadan kaldırabilir.
Ekibimiz, sistemi doğru bir şekilde kurmanıza yardımcı olmak ve sürekli iyileştirme konusunda işbirliği yaparak temel nedenleri bulmak için 24 saat destek sağlayacaktır.

Herhangi Bir Kesitte Boyutsal Ölçüm

Sistemimiz yüksek doğruluk ve tekrarlanabilirlik ile ölçüm yapmaktadır. Patentli malzemesi sayesinde yüzey hasarı olmadan çalışabilmektedir.

Ayrıca, far bölgesi, kokpitler ve yan paneller, hava yastıkları ve direksiyon simidi gibi aynı veya farklı renkli elemanlar arasında ölçüm yapabilir.

Esnekliği, özelleştirilmesine ve çok çeşitli analiz işlevleri arasından seçim yapılmasına olanak tanır.

Cihazımız evice, gelişmiş lazer üçgenleme teknolojisini güçlü bir Windows Roughed Tablet PC ile birleştirir. Malzemenin değiştirilmesine gerek yoktur ve ergonomik bir tasarıma ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Boya Sektöründe Endüstri 4.0

EINES® Inline Otomatik Hata Onarımı, tüm otomotiv boya kalite kontrol metodolojisinin Proses otomasyonunu sağlayan bir sistem entegrasyonudur.

1. Hassas Kusur Tespiti ve Konumlandırma
2. Kusur Kategorizasyonu: Derin Öğrenme ve Yapay Zeka (AI) sayesinde
3. Kusur Onarım arayüzü: Boya kusurları önceliklendirilir ve en iyi parametreler
onarım robota gönderilir.
4. Oto-Onarım Robotu araç arızalarını giderir

EINES Boya Tüneli, araç yüzeyindeki tüm kusurları tarar. Sistem, kusurun spesifik konumunu elde etmek için 3 boyutlu bir konumlandırma yapar. Araç tünelden geçtikten hemen sonra sonuçları gösteren gerçek zamanlı bir tespittir. İhtiyacınıza göre çeşitli rapor ve analiz fonksiyonları mevcuttur.
Ayrıca, EINES® ve Konica Minolta Derin Öğrenmeye dayalı bir sınıflandırma sistemi geliştirmiştir. Bu sistem kusurları düz, lifli, dışbükey, içbükey, çizik, damla, tümsek ve göçük gibi farklı gruplara ayırabilmektedir.

Çoklu Hata Önleme Çözümü

Sistem, her bir kapıyı ve araç parçasını müşteriye göre kişiselleştirilmiş bir şekilde analiz eder. Çeşitli bileşen kontrollerinin entegratörüdür: elektronik cihazlar, aydınlatma veya dekoratif ekler, renk tanıma, parçaların varlığı veya yokluğu, göreceli ölçümler vb.
Sistem, yerleştirilecekleri arka planla aynı renkteki bileşenleri algılayabilir. Yapay Zeka kullanılarak, alınan görüntüler dış ışığa bağlı olarak farklı şekilde işlenir. Bu şekilde, bileşen tespitini kolaylaştırmak için sabit kontrast parametrelerine sahip görüntüler elde edilir.

Eines Jant ve Lastik Çözümleri, ayrılmış veya monte edilmiş jant ve lastiklerin çeşitli noktalarını kontrol eden esnek sistemlerdir. Büyük veri ve İzlenebilirlik sayesinde, temel nedeni tespit etmek ve düzeltmek için kusurları takip edebiliriz.

Hattınıza bağlı olarak tesisiniz için en iyi çözümü seçmenizde size yardımcı olabiliriz. Kurulumun hiçbir etkisi olmayacak ve üretim ve kalite spesifikasyonlarınıza uyum sağlayacağız.

Otomatik DOT Kod Okuyucu

Eines Solutions for DOT / DOM Readinng, yenilikçi bir kamera ve lazer sistemi kullanarak lastiği tarar ve sofistike yazılım algoritmalarının lastik üzerine basılmış tüm yazı ve sembolleri gerçekleştirdiği, okuduğu ve analiz ettiği üç boyutlu bir model elde eder Otomatik yazı.
Bu çözümü size otomatik bir makine veya el tipi bir cihaz olarak sağlayabiliyoruz.

3D Robot Yönlendirme

Robot Kılavuz çözümümüzü montajda en yüksek hassasiyete ulaşmak için uyarlıyoruz.

Parça Tanımlama

Çözüm, dünya çapında çok sayıda müşteri tesisinde yıllarca süren lastik ve jant denetimi kurulumlarına dayanmaktadır.

Hata Kanıtlama

Sistem, yedek etiket onayı gibi farklı bileşenlerin yokluğunu ve varlığını kontrol edebilir.
Yapay Zeka sayesinde, kontrol edilecek herhangi bir yeni bileşen her an yapılandırılabilir.

Akü Grubu Tam Kontrol

Eines EV Battery Suite, tüm batarya montaj sürecinde kalite kontrol için çok sayıda uygulamaya sahiptir.
Konseptin esnekliği sayesinde çözüm, en yüksek performansa ulaşmak için müşteri hattına uyarlanabilir.

Hattınızın eğilimi ne olursa olsun çeşitli uygulamalarımızı uyarlayabiliriz. Otomotiv alanındaki derin bilgi ve deneyimimiz, Akü Kalite Kontrol çözümümüzü tesisinizin ihtiyaçlarına göre uyarlamamızı sağlar.

Metroloji ve Yüzey Kusurları

Görüntü sistemi tünelimiz, bitmiş araçta yüksek doğrulukla tam bir kalite kontrol taraması gerçekleştirebilen tek sistemdir.

Herhangi bir araç varyantı her zaman yapılandırılabilir ve gerekli döngü süresine uyarlanabilir.
– 100’den fazla ölçüm
– Farklı malzemelerde ölçüm yapabilir
– Farklı kusur türlerini öğrenebilir
– Tek bir çözümde üç işlevsellik
– Basit ve Sürdürülebilir

Performansı Optimize Etmek için Görüş Sistemi

Otomatik poz tahmini, insan hareketini ölçmek ve izlemek için tasarlanmış araçların oluşturulmasına olanak tanır. Bu nedenle, ergonomiyi ölçen ve montaj yardımı sağlayan bir iş istasyonunun optimizasyonu, operatörün verimliliğini büyük ölçüde artırabilir.

• Kritik Kalite Kontrol
• Emniyet
• Güvenlik
• Sorun Tespiti ve Kök Neden Analizi
• Yüksek ilk çalıştırma Kapasite Oranları
• Hizmet Yaşam Döngüsü
• Hata Tahmini
• Montaj Adımları Yardım, Kontrol ve Denetim

Gün :
Saat :
Dakika :
Saniye